Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu

Dolgulu ve büyük dudaklar her zaman estetik açıdan ideal olarak görülmüş dudak tipidir. Dudak implantı veya dudak dolguları ile dudakların daha güzel bir görünüme kavuşturulması ve tüm yüz yapısının geliştirilmesi söz konusudur. İnce dudakları olan kişiler dudak dolgusu yöntemlerinden faydalanabilirler. Dolgu yaptırdıktan sonra geçen iyileşme süreçleri genelde kısadır. Dudaklarınıza estetik operasyon yaptırmanız yüzünüzün insanlar tarafından daha fazla beğenilmesini sağlamanın en kolay yollarından birisidir.

Kimler dolgu yaptırmak için uygundur?

İnce dudaklara sahip olmak çoğu kadının endişeleri arasında yer alıyor. Dudak büyütme işlemleri dudak hacmini genişletebilir ve dudak üstelerinde ruj izleri adı verilen bölgede yaş ilerledikçe oluşan çizgilerin azalmasına yardımcı olabilir. Dudak büyütme işlemi çoğu kadın için sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmaz. Bununla birlikte dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin riskler ve sonuçta elde edecek görüntü hakkında detaylı bilgileri öğrenmesi gerekmektedir. Bu sayede operasyona gerçekçi beklentilerle ve ne istediğini bilerek girmek ayrıca risklerin de farkında olmak söz konusudur.

 

kadınlarda dudak dolgusu ameliyatı

Dolgu yöntemi için ideal adaylar

Hemen hemen her yaştan kişi dolgu yaptırabilmektedir. Doğum itibariyle ince ve küçük dudakları olan kişilerle yaşlanmanın getirileri ile dudakları küçülen kişiler bu prosedüre sıcak bakmaktadırlar diyebiliriz. Dolgu veya diğer dudak büyütme işlemlerini tercih edecek kişilerin detaylı bir sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir. Bu noktada operasyona girecek kişinin sağlığının yerinde olması her türlü komplikasyonun önüne geçilmesi açısından büyük önem taşıyor Genel olarak cerrahınız size önceki hastalarının önce ve sonra şeklinde fotoğraflar gösterir. Dudak büyütme yöntemleri arasında dudaklara enjekte edilen dudak dolguları yöntemi, yağ transferi ve dudak implantı yöntemleri vardır.

Dudak dolgusunda tıbbi değerlendirme süreçleri

Dolgu sırasında kullanılan maddelere karşı alerji olması riski bulunduğundan, dolgu işlemini yaptırmak isteyen adaylar cerrahlarına alerjileri konusunda bilgi vermelidirler. Solunumla ilgili bir sorunu olan kişiler de böylesi bir operasyona girmeden önce mutlaka doktorlarını bu konu hakkında bilgilendirmelidirler. Solunum ile alakalı olan sorunlar anestezi sırasında sorun çıkarabilecek sorunlardır.

Dudak dolgusu işlemlerinin yapılması için kullanılabilecek çok sayıda deri altı doldurucular ve dudak implantları bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları bazı kişiler için güvenli olarak değerlendirilebilirken bazıları bu şekilde değerlendirilmeyebilir. Dolgu işleminde en iyi sonucu elde etmek için özellikle estetik yüz ameliyatlarında başarısını ispatlamış bir doktoru tercih ettiğinizden emin olun.

İnce dudakları genişletmek için kullanılan geçici dolgu ürünlerinde dolguların ömrü vücudunuzun bu dolgu maddesini ne kadar sürede kırabileceği ile alakalıdır. Bu noktada estetik cerrahınız sizin için en uygun dolguların hangisi olduğunu seçmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Dolgu operasyonundan önce dikkat edilecekler

Dolgu operasyonu yaptırmadan önce hastaların doktorlarından operasyon öncesi talimatları almaları gerekir. Yağ transferi ile dolgu yaptırma işleminde veya dudak implantları prosedürlerinde hastalar aşağıdaki şartlara dikkat etmelidirler:

  • Ameliyattan önceki birkaç hafta içerisinde vitamin, ilaç ve benzeri şeyleri almayı bırakın
  • Ameliyatın gerçekleşeceği günün bir önceki akşamında bir şeyler yemekten veya içmekten sakının
  • Ameliyat günü rahat edebileceğiniz giysileri tercih edin
  • Ameliyat gününde kontakt lens, mücevher takmaktan, makyaj yapmaktan kaçının
  • Sizi evinize bırakması için bir arkadaşınızı veya ailenizden birini ayarlayın

Deri altı doldurucuları kullanılarak gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemi yağ transferi işleminden daha kısa sürede yayılma göstermektedir. Dolgu yaptıracak kişiler eğer operasyon yapılmadan önce belirli ağrı kesici ilaçları almıyorlarsa bu durumda görüşmelere gelirken bir destek olmaksınız kendileri gelip gidebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *