Saç Mezoterapisi Hakkında Ne Biliyoruz?

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç alopesisine yani saç dökülmesine karşı kullanılan bir yöntemdir, yarım asırdan fazla bir süredir kullanılan bu yöntem, katı estetik ameliyatlar yerine geçebilen ve aynı sonucu veren tekniklerin başında gelir. Her alanda olduğu gibi tıpta da çeşitli yaklaşımlar vardır ve bu yaklaşımlar estetik alanında da görülmektedir. Mezoterapi hakkında aklımıza takılan tüm soruların cevaplarına sacmezoterapisiankara.com adresinden ulaşabilirsiniz. Örneğin, aşırı yağlanmaya karşı liposakşın yaptırabilirsiniz ve bu ciddi bir operasyon olmakla birlikte yapılan bölgedeki yağ hücrelerini kalıcı olarak öldürmektedir, mezoterapi yöntemiyle çeşitli enzimleri, mineralleri ve vitaminleri yağlanma şikayetiniz olan bölgeye enjekte ederek yağlarınızı gene yakabilirsiniz ve böylece derinizde kalacak ameliyat izlerinden de kurtulmuş olursunuz.

Saç Mezoterapisinin Avantajları Nelerdir?
Saç Mezoterapisi, saç ektirme ameliyatı sonrasında olduğu gibi, “Bu saçlar nasıl çıktı?” sorusunu sizden uzak tutacak doğal bir yöntemdir. Saç Mezoterapisi, saçı besleyen gıdalar ve onu güçlendren her türlü materyalin yani vitaminlerin, enzimlerin, antioksidanların saç derisine aktarılarak saçın güçlenip dirilmesini sağlayan tıbbi bir yöntemdir. Temelinde, saç derinize sürmenizi önerdikleri çeşitli materyallerle aynı mantıkta ilerler ancak bu estetik ve tıbbi operasyonu, gittiğiniz güzellik salonlarında bulmanız imkansızdır, sanılanın aksine cam bir fanusun içinde saçlarınızı saatlerce bekletmeniz ya da saç serumları, bakım ürünleri alarak paranızı gereksiz şeylere harcamanıza gerek yoktur. Saç Mezoterapisi hakkında kaliteli araştırmalar yapmanız da bu önermemizi onaylayacaktır, saç mezoterapisi ile çok kısa bir süre içerisinde, saçlarınızın dirildiğini görecekseniz.

Peki saç mezoterapisi kimler için uygundur?

Saç mezoterapisini günümüzde, pek çok erkekle birlikte, kadınlar da tercih etmektedir. Kadınlarda genellikle bu yöntemi seçme nedenleri,  androgenetik apolesi yani saçların hızlıca döküldüğü, inceldiği ve kırılarak  hayatımızdan bir bir koptuğu yayın bir hastalık nedeniyle ya da demir eksikliği, tiroid hormonlarının düzgün çalışmaması, yumurtalık kistleri kaynaklı hormonal düzensizlikler, doğum sonrası hormonal bozukluklar ya da en yaygın nedeniyle strestir. Erkeklerde ise, genetik nedenler, stres içerikli nedenler ya da  anksiyete bozuklukları, uykusuzluk, beslenmeme gibi daha basit nedenler görülmektedir.

Saç Mezoterapisini Herkes Yaptıramaz mı?

Saç Mezoterapisini, yukarıdaki nedenlerin dışında sadece saçlarını daha güçlü ve gür, parlak hale getirmek isteyen insanlar da kullanmaktadır, adeta sayısız ürünün yerine basitçe geçen bu yöntem sizi, pek çok masraftan ve şikayetten kurtararak, ayna korkularınızı yenmenizi sağlayacak. Hayatınız boyunca saçlarınızın dökülmesi gerektiği gibi bir sanrıya inanmanızı beklemiş olabilirler ancak tıp ile artık saç derinize değecek birkaç küçük iğne ile, hayatınız boyunca her fotoğraf karesinde, saçlarınız da sizinle birlikte gülümseyebilecek.

Mezoterapide, saç derinizin yağlı olması ya da olmaması, saç derinizin türü, saç tellerinizin türü, saç gürlüğünüz ya da mineral ölçümleriniz gibi sonuçlar ve ögeler önem taşımaktadır. Doktorunuz operasyon sırasında, basitçe küçük birkaç iğneyi, saçınıza ulaşmanın en kolay olduğu noktalara değdirerek enjeksiyonu gerçekleştirir ve sonrasında ise düzenli olarak sizin gelişmeyi takip etmenizi ister. İlk seanslardan sonra sonuç almaya başlayacaksınızdır ve doktorunuz da böylece ilaç içeriğinin düzgün hazırlanıp hazırlanmadığını kontrol edebilmektedir, saç mezoterapisi, başınızdaki açıklıkların kapanmasında yardımcı olurken, aynı zamanda da saç köklerinizin ömrünü uzatmaktadır, bunu basit bir şekilde uykuya benzetebilirsiniz, eğer uyumazsanız beyin hücreleriniz yorulur ve aynı şekilde eğer saçlarınızı beslemezseniz de saç kökleriniz yorulur ve saçlarınızı besleyemez hale gelir, sanıldığı gibi saç dökülmesinin en büyük nedeni genetik değildir, aksine şikayetçilerin ihmalkarlığıdır, eğer saç dökülmesi doğamız olsaydı, sandığımızdan çok daha uzun bir süredir ve çok daha fazla kel kişiyle tanışmış olurduk. Mezoterapinin faydaları hakkında detaylı bilgi için sacmezoterapisiankara.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Saç Mezoterapisi yarım asırdan fazla bir süredir pek çok insanı kellikten kurtardı, saçlarının gür ve güçlü olmasını sağlayarak onlara mutluluklarını kazandırdı ve size de kazandırabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *