Seyyar Tuvalet Kiralama

Seyyar tuvalet tipi tuvaletleri kiralama ihtiyacı doğduğunda alandaki kişi sayısına göre kaç adet tuvalet ihtiyacı doğacağı tuvalet kiralama şirketlerine yöneltilen en temel sorulardan birisidir. Bu soruya sadece kişi sayısının değil aynı zamanda etkinliğin süresinin de dahil edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve doğrudan iletişime geçerek kiralama süreçlerine başlamak için http://polybox.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Biz sizlere bu yazımızda düzenleyeceğiniz etkinliğin büyüklüğüne ve süresine göre kaç adet tuvalet kiralamanız veya satın almanız gerektiğine yönelik bilgi vermeye çalışacağız. Yazımıza çok küçük etkinliklerde ihtiyaç duyulacak tuvalet sayısı ile başlayarak daha sonra bu sayıyı arttıracağız.

Kişi sayısına göre seyyar tuvalet kiralamak

Seyyar tuvaletler günümüzde hemen hemen tüm etkinliklerde kullanılan tuvaletlerdir. Katıldığınız bir etkinlikte mutlaka bu tuvaletlerden görmüşsünüzdür. Etkinler haricinde bu tuvaletlerin evsiz kişilerin veya mültecilerin olduğu bölgelerde, inşaat alanlarında da kullanıldıklarını söyleyebiliriz. Zaman zaman organizasyonu şirketleri, zaman zamansa devlet kurumları bu tipte tuvaletleri kiralamak veya satın almak durumunda kalırlar. Bu noktada tuvaletlerin kalitesi ve fiyatı gibi konularda anlaşılmasının ardından kaç adet tuvalet ihtiyacı olacağı sorusu akıllara gelir.

Küçük etkinlikler, bu türde etkinliklerde çok sayıda seyyar tuvalet ihtiyacı doğmaz diyebiliriz. 0-50 kişilik etkinliklerde 2-3 saat aralığında tek bir seyyar tuvalet yeterli gelirken, etkinliğin 4 ila 10 saat arasında sürmesi durumunda ise tuvalet ihtiyacı da 2’ye çıkacaktır. Tabi eğer bu tipte bir etkinlik alanında normal tuvalet de varsa seyyar tuvalete ihtiyaç duyulmaz. Vereceğimiz sayılar söz konusu yerde hiç tuvalet olmaması durumunda geçerlidir. Etkinliğe katılan kişi sayısı eğer 250-500 kişi aralığına çıkarsa bu durumda bölgede 4 ila 8 adet arasında tuvalete ihtiyaç olacaktır. Bu aralık etkinliğin süresine göre artar veya azalır.

Orta seviye etkinlikler, bu tipte etkinliklerin 1000 kişi ila 4000 kişi arasında gerçekleştirilen etkinlikler olduklarını söyleyebiliriz. Her bir 1000 kişilik artış temelde ihtiyaç duyulan tuvalet sayısını da arttıracaktır. 1000 kişilik bir etkinlikte ilk 3 saat içerisinde 6 tuvalet yeterli olurken, etkinlik süresinin 7-8 saat aralığına çıkması halinde ihtiyaç duyulan seyyar tuvalet sayısı da 12’ye çıkacaktır. 4000 kişilik bir etkinlikte ise etkinliğin 1 saat sürmesi halinde 10 seyyar tuvalet, 2 saat sürmesi halinde 16, 10 saat sürmesi halinde ise en az 28 tuvalete ihtiyacınız olacaktır.

Büyük etkinlikler, küçük etkinliklerde ihtiyaç duyulacak tuvalet sayısını belirlemek kolay. Fakat asıl büyük etkinliklerde bu sayıyı belirlemek bir hayli zordur. Özellikle de katılacak kişi sayısı tam anlamıyla bilinmiyorsa. Yine de kaba yaklaşımlar yapmak söz konusu. Örneğin eğer etkinlik 6000 kişilikse bu durumda 1 saat için 14, 5 saat için 35, 10 saat için 40 tuvalete ihtiyaç duyarsanız. Bu ve diğer konularda bilgi almak için mutlaka http://polybox.com.tr adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *