Taşıyıcı Annelik Nedir? Taşıyıcı Annelik Süreçleri Nasıl Gerçekleşir?

Bu yazımızda sizler için taşıyıcı annelik nedir? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Taşıyıcı annelik, henüz ülkemizde yasal bir uygulama değildir. Bu nedenle taşıyıcı annelik hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler genellikle yurt dışındaki ülkeleri tercih etmektedir. Kıbrıs ve Gürcistan gibi ülkelerde taşıyıcı annelik hizmetleri en uygun fiyatlarla sağlamaktadır. Taşıyıcı annelik nedir? sorusuna, bu ülkelerin kliniklerinin web sitelerinde bulunan tanımlarla cevap vermek de mümkün. Taşıyıcı annelik hizmeti, bu ülkelerde yer alan kliniklerinin web sitelerine göre oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Günümüzde yüzlerce hatta binlerce çift, her yıl taşıyıcı annelik nedir? sorusuna cevap arıyor ve bu hizmet alabilmek için yurt dışındaki ülkeleri tercih ediyor.

Taşıyıcı annelik nedir? Kimler bu hizmetinden faydalanır?

Taşıyıcı annelik hizmeti bebek sahibi olamayan anne adayları için en ideal hizmetlerden birisidir. Eğer kadınlar için tüp bebek yöntemleri ile hamile kalmak ideal değilse bu durumda kadınlar genellikle taşıyıcı anne yoluyla bebek sahibi olmayı tercih ederler. Taşıyıcı annelik nedir? sorusuna da bu şekilde cevap vermemiz mümkün. Taşıyıcı annelik çocuk doğurmak için rahmi olmayan veya doğum riski yüksek olan kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Taşıyıcı annelik hizmeti, Türkiye’de yasalarca söz konusu olmadığından ülkemizden yüzlerce kişi Kıbrıs veya Gürcistan gibi ülkeleri bu hizmet için tercih ediyor.

Taşıyıcı annelik süreçleri nasıl gerçekleşiyor? Süreç adım adım nasıl gerçekleşir?

Taşıyıcı annelik süreçleri, sizin Kıbrıs veya Gürcistan’daki kliniklerle görüşme işleminizle başlıyor. Dilerseniz, klinik yetkilileri ile görüntülü görüşme yöntemiyle görüşebileceğimiz gibi isterseniz, Kıbrıs veya Gürcistan’a giderek de yetkililerle görüşebilirsiniz. Sağlıklı bir hizmet alabilmek için güvenilir kliniklerden randevu almayı unutmayın. Kıbrıs’ta bulunan kliniklerin çoğu Türkiye’de eğitim görmüş, doktorların açtıkları kliniklerdir bu yüzden güvenle bu kliniklerde, taşıyıcı annelik işlemine başlayabilirsiniz.

Taşıyıcı annelik işlemi için bir klinik ile anlaşmamızın ardından ikinci adam da taşıyıcı anne seçimine geçersiniz. Bu aşamaya kadar taşıyıcı anne nedir? sorusuna yeterli cevabı almış olduğunuzu düşünüyoruz. Taşıyıcı anne seçiminizde pek çok kişiyi değerlendirmemiz de söz konusudur. Bu kişiler psikolojik olarak gerekli testlerden geçirilmiş kişilerdir. Taşıyıcı anne olarak seçtiğiniz kişiyle sözleşme imzaladığınız için gelecekte çocuğun teslimi konusunda herhangi bir sorun da yaşamazsınız. Herhangi bir istenmeyen durumun oluşması halinde kalenin klinik avukatları yapmış olduğunuz sözleşme gereği haklarınızın size teslim edilmesi konusunda çalışacaklardır.

Taşıyıcı anneyi seçmenizin ardından tüp bebek yöntemleriyle, annenin gebe kalması sağlanır. Taşıyıcı anne nedir sorusunun bir kısmı da tüp bebek yönteminde yatmaktadır. Tüp bebek yöntemlerinde, çiftin yumurta ve spermi kullanılabileceği gibi bir donasyon aracılığıyla da bu bileşenlerini elde edilmesi söz konusudur. Çiftin, sperm ve yumurtasının embriyoya dönüştürülmesinin ardından bir tüp aracılığıyla bu embriyo transferi taşıyıcı anneye yapılır. Hamileliğin oluşmasının ardındansa, taşıyıcı anneye, çocuğunuzu taşımaya başlar.

Son aşamada ise çocuğunuzun doğumu ve teslim alınması gerçekleştirilir. Bu aşamada taşıyıcı anne bebeğin doğumunu başvurduğunuz klinikte gerçekleştirir. Bebeğinizin tüm bakımları da bu klinikte sağlanır. Süreç içerisinde dilerseniz taşıyıcı anneyi ziyaret etmeniz, onunla bebeğin ve annenin durumu konusunda görüşmeniz de söz konusudur. Taşıyıcı anneler düzenli bir aile hayatı olan ve birkaç çocuğu olan kişiler arasında seçilebilirler. Süreç hakkında detaylı bilgiler edinmek için, http://ivftasiyicianne.com adresinden erişebilirsiniz. Taşıyıcı anne nedir ve taşıyıcı anne süreçleri nasıl gelişmektedir sorularını cevapladığımız yazımızda ayrıca konunun yasal dayanağını da göstermeye çalıştık. Günümüzde taşıyıcı anne yöntemi ile bebek sahibi olan kişilerin hayatlarına daha mutlu bireyler olarak devam ettiklerini söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *